Patarimai

Patarimai besirenkantiems elektrinį paspirtuką

Ką turite žinoti renkantis elektrinį paspirtuką?

Elektrinis paspirtukas tampa ne tik smagia pramoga, bet ir vis populiaresne ekonomiška transporto priemone, kuria galite greitai ir be kamščių pasiekti darbovietę, mokyklą, būrelius ar universitetą. Vis gi kaip išsirinkti geriausią, jūsų lūkesčius atitinkantį, elektrinį paspirtuką, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Pateiksime  Jums keletą praktiškų patarimų, kurie padės lengviau apsispręsti!

Pirmiausia apsvarstykite, kokiam tikslui perkate paspirtuką ir kas važiuos paspirtuku?

Kriterijai renkantis paspirtuką vaikui ir suaugusiam skiriasi, bet neatmeskite galimybės, kad vienu ir tuo pačiu paspirtuku galite naudotis ir kartu. Taigi, kad naudojimasis būtu saugus mažąjam vairuotojui ir smagus suaugusiam rinkitės paspirtuką, kur galėsite nustatymuose apriboti variklio galią (mažiausias greitis, kurį pasieksite maksimaliai apribojus variklio galią gali būti tik 5 km/h, o tai yra vidutinis žmogaus ėjimo greitis /h).

Renkantis paspirtuką pagalvokite ar norėsite važiuoti paspirtuku kasdien ilgus atstumus ar perkate paspirtuką tik savaitgalio pramogai, o atstumas nėra tiek svarbus. Ar paspirtuku važiuojate tik mieste ar mielai renkatės ir miško takelius? Nuo šių kriterijų priklauso pagrindinės paspirtuko savybės, išsirinkus teisingai, niekada nenusivilsite ir džiaugsitės sėkmingu pirkiniu.

Į ką atkreipti dėmesį, jei norite važiuoti paspirtuku kasdien ilgus atstumus:

1. Svarbiausias ilgų atstumų rodiklis – baterijos talpa, kuri yra nurodoma Ah. Mūsų parduodamų paspirtukų baterijų talpa svyruoja nuo 6Ah iki 26Ah. Kuo talpesnę bateriją turite – tuo toliau važiuojate. Tačiau atminkite, kad nuvažiuotas atstumas nepriklauso tik nuo baterijos talpos, tai taip pat įtakoja greitis, kokiu važiuojate, paspirtuko apkrova (žmogaus svoris), kelio danga, oro sąlygos, bei vairavimo būdas. Atminkite, kad deklaruojamas paspirtuko įveikiamas maksimalus  atstumas yra testuojamas važiuojant eko režimu (15 km/h greičiu), esant 60 kg apkrovai. Rinkitės bent kiek ilgesnį atstumą įveikiančią bateriją, nei kelias kurį ketinate nuvažiuoti.

Siūlome šiuos el.paspirtukų modelius, kurie įveikia ilgus atstumus:

2. Paspirtuko variklio galia, dar vienas, ne mažiau svarbus rodiklis. Mūsų paspirtukuose montuojami nuo 250W-1000W galią turintys varikliai. Kuo galingesnis variklis tuo greičiau išvystysite jūsų norimą greitį, greičiau pajudėsite iš vietos, lengviau ir greičiau įveiksite įkalnes, lengviau važiuosite ir esant didesnei apkrovai.

3. Komfortas – amortizatoriai, pripučiami ratai ir plati,patogi stovėjimo platforma.

4. Ratai – esminis skirtumas tarp nepripučiamų guminių ratų ir pripučiamų ratų, kad nepripučiamų ratų nepradursite, tačiau maloniau važiuosite su pripučiamais, kurie sugeria kelio, trinkelių nelygumus. Priklausomai nuo paspirtuko modelio ratų dydis gali būti nuo 8‘ iki 11‘ dydžio.

Prieš kiekvieną važiavimą pasitikrinkite ratus, ar juose pakanka oro, taip išvengsite ratuose esančių kamerų pradūrimo.

Į ką atkreipti dėmesį, jei renkatės paspirtuką pasivažinėjimams mieste, dviračio takais:

  1. Paspirtuko galia. Jei perkate paspirtuką vaikui, tikrai pakaks ir 350-400 W variklio galios. Tai taip pat tinkama galia ir suaugusiam pasivažinėjimui mieste ar dviračių takais, bet turite atkreipti dėmesį, kad esant didesnei paspirtuko apkrovai ar važiuojant įkalnėmis jūsų greitis bus mažesnis.

Miestui puikiai tiks el.paspirtukų modeliai:

 

Į ką atkreipti dėmesį, jei renkatės paspirtuką pasivažinėjimams miško takeliais, žvyruotu keliu:

Pirmasis rodiklis yra ratai, kad pasivažinėjimas miško takeliais ar žvyru būtų malonus, rinkitės pripučiamus ratus nuo 10“ dydžio, taip pat  paspirtukus su amortizatoriais. Čia svarbi ir variklio galia –  galingesni paspirtukų varikliai, leidžia smagiai važiuoti esant didesniai apkrovai ir įveikiant įkalnes. Rinkitės elektrinius paspirtukus nuo 500W ar didesnės galios.

Siūlome mūsų paspirtukus, kurie turi pripučiamus, 10“ ratus, amortizatorius ir galingesnius variklius:

GERA NAUJIENA – KOMPENSACIJA ‼️‼️‼️

Aplinkos ministerija ir šiemet skiria kompensacines išmokas gyventojams, sunaikinusiems savo taršų automobilį.

Už elektrinį paspirtuką numatyta 300 EUR išmoka.

Asmuo pridavęs taršų automobilį galės gauti kompensaciją dviems el. paspirtukams, iš kurių už kiekvieną gaus po 300 EUR išmoką, nepriklausomai nuo jo kainos.

Subsidija gali būti skiriama ne daugiau kaip už dvi šias judumo priemones.

Norintieji gauti kompensacines išmokas turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

Kvietimą teikti prašymus išmokoms skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškas galima teikti elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS.

Daugiau informacijos rasite – čia

Vis dar kilo klausimų? Susisiek, pakonsultuosime: +370 631 68888