Patarimai, Straipsniai

Elektrinių paspirtukų tipai. Gidas, padėsiantis suprasti ir išsirinkti tinkamiausią

Kodėl elektrinis paspirtukas?

Vis daugiau žmonių aplink mane įstoja į paspirtukininkų gretas – draugai, kaimynai, bendradarbiai, vaikų klasiokai bei jų tėveliai. Nusprendžiau ir aš pasidomėti šia sparčiai populiarėjančia naujove, atsilikti nuo mados juk nesinori.

Pradėjęs gilintis, suvokiau, kad tai toli gražu nėra tik karšta naujiena ar mada. Tai – ekologiška transporto priemonė bei šauni pramoga, veikla, kuria gali užsiimti visa šeima.

Dabar suprantu, kodėl didelė dalis pažįstamų iškeitė savo taršius automobilius į paspirtukus.

O ir mitas, kuriuo buvau įtikėjęs, kad elektriniai paspirtukai kainuoja daug, buvo sugriautas vos pradėjus skaitinėtis apie šias priemones. Elektrinių paspirtukų yra pagal kiekvieno kišenę ir kainos, toli gražu, nesikandžioja!

Kokios būna elektrinių paspirtukų rūšys? Kaip išsirinkti?

Nors gyvename mažame miestelyje, čia taip pat paspirtukininkų, kaip ir vietų, kur su paspirtukais važinėti, yra daug. Turint paspirtuką su didesne baterijos talpa bei galia ir norint įveikti didesnius atstumus, galima keliauti ir tarp miestų, nes nutiesti keliukai tai leidžia padaryti.

Dar visai neseniai nežinojau nieko apie šias transporto priemones. Toks jausmas, kad visiems paspirtukai buvo jau ne naujiena, tik mums. Paklausinėjęs kaimynų ir kitų pažįstamų  bei surinkęs medžiagą internete, išsigryninau, kad paspirtukus reikia rinktis pagal kiekvieno individualius poreikius.

Norėjosi, kad elektriniai paspirtukai tarnautų ir kaip ekologiška transporto priemonė, suteiktų mūsų šeimai galimybę kartu linksmai leisti laisvalaikį ir daugiau būti gryname ore.

Tad atlikus paiešką bei pasikonsultavus su Varome.lt specialistais, išskyrėme šias elektrinių paspirtukų rūšis, iš kurių sau tinkamus paspirtukus ras visi šeimos nariai:

1. Vaikiški elektriniai paspirtukai 

Tai elektriniai paspirtukai, kurie yra kompaktiški ir tinka vaikams. Šie paspirtukai yra sukomplektuoti taip, kad lengvo svorio, neaukštiems paspirtukininkams būtų paprasta valdyti ir kontroliuoti transporto priemonę. Šiais paspirtukais važiuoti smagu ir malonu, o ir jų greitis, kurį galima išvystyti – ribotas ir todėl – saugus.
Tačiau atminkite, jūsų vaikui niekada nederėtų važiuoti paspirtuku be šalmo.

Vaikiškų paspirtukų kaina nesiekia 500€, tad tai nėra per brangi investicija.

Varome.lt siūlo šiuos elektrinių paspirtukų modelius, kurie puikiai tinka mažiesiems:

3. Sulankstomi elektriniai paspirtukai (Foldable Electric Scooters)

 paspirtukai, kuriuos komfortabiliai galima sulankstyti taupant vietą automobilyje, patogiai laikyti darbovietėje ar tiesiog pasiimti visur su savimi. Paprastai šie paspirtukai susilanksto per pusę toje vietoje, kur vairo kotas susitinka su deka. Varome.lt asortimente esantys visi elektriniai paspirtukai turi šią funkciją!

Pasak Varome.lt specialistų, šie paspirtukai yra itin patogiai sulankstomi:

4. Galingi elektriniai paspirtukai

Tai paspirtukai, kurių variklio galia yra didesnė nei 500W, o baterija talpi. Tad šiems paspirtukams nebaisios aukštos įkalnės, o nuvažiuojami atstumai yra žymiai ilgesni nei su mažesnio galingumo paspirtukais.  Šio tipo paspirtukais vartotojai neretai pakeičia savo taršius automobilius, o ir miesto spūstys važiuojant šia transporto priemone yra aplenkiamos!

Varome.lt komanda rekomenduoja šiuos galingus el. paspirtukus:

5. Didelį atstumą įveikiantys el. paspirtukai

Tai paspirtukai, kurių baterijos talpa yra nuo 13Ah iki 26Ah, o jais nuvažiuojamas atstumas yra 45 – 95 km! Argi ne puiku?

Tad su šiais paspirtukais nuvažiuosite ne tik iki darbo ir atgal, bet ir į kitą miestą! Galėsite nesirūpinti, kur pakrauti savo paspirtuko bateriją, nebūsite priklausomi nuo kavinukių, degalinių ar kitų panašių vietų.

Elektrinių paspirtukų specialistai rekomenduoja šiuos paspirtukus ilgiems atstumams įveikti:

6. Paspirtukai, skirti bekelei 

Elektriniai paspirtukai, skirti važiuoti negrįsta danga. Reikia įveikti įprastam paspirtukui ar kitoms transporto priemonėms nepritaikytas atkarpas? Gyvenate už miesto? Jums puikiai tiks šio tipo elektriniai paspirtukai. Jie yra plačiomis padangomis, jų galingumas didesnis nei 500W. Šių paspirtukų turėtojai aplanko nuostabias, kartais ir atokesnes vietas, kurių negalima pasiekti įprastu paspirtuku.

Varome.lt vartotojams rekomenduoja šiuos bekelei skirtus el. paspirtukus: 

Nepaisant šių skirtingų elektrinių paspirtukų tipų, tuo pačiu paspirtuku galite naudotis ir visa šeima!

Neradai sau tinkamo paspirtuko? Susisiek su mumis – pakonsultuosime NEMOKAMAI ir padėsime išsirinkti sau tinkamą paspirtuką – +370 631 68888

GERA NAUJIENA – KOMPENSACIJA ‼️‼️‼️

Aplinkos ministerija ir šiemet skiria kompensacines išmokas gyventojams, sunaikinusiems savo taršų automobilį.

Už elektrinį paspirtuką numatyta 300 EUR išmoka.

Asmuo pridavęs taršų automobilį galės gauti kompensaciją dviems el. paspirtukams, iš kurių už kiekvieną gaus po 300 EUR išmoką, nepriklausomai nuo jo kainos.

Subsidija gali būti skiriama ne daugiau kaip už dvi šias judumo priemones.

Norintieji gauti kompensacines išmokas turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

Kvietimą teikti prašymus išmokoms skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškas galima teikti elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS.

Daugiau informacijos rasite – čia

Vis dar kilo klausimų? Susisiek, pakonsultuosime NEMOKAMAI – +370 631 68888